Kuru fasulye 500gr.

Fiyat : ₺12,00(KDV Dahil)

Yeni mahsüldür. Ovacık Belediyesi ve kooperatifin  doğal tarım çalışmaları kapsamında  Ovacık ilçesinde Kolektif ekim tarlaları ve  anlaşmalı çiftçiler tarafından kimyasal gübre ve tarım ilacı kulanılmadan üretilmiştir.

500gr. lık açılır kapanır pakette.

:

KURU FASULYE FAYDALARI

 1. Protein deposu kuru fasulye baklagillerin en sevileni ve en faydalısıdır. Kış aylarında protein, mineral ve vitamin içeriğiyle pek çok hastalığa karşı vücudun bağışıklığını güçlendirir.
 2. Protein, inorganik tuzlar, besin lifi, folik asit, demir ve potasyum başta olmak üzere mineraller, A, B ve C vitaminleri içeren kuru fasulyenin faydaları ise saymakla bitmiyor.
 3. Kalp krizi riskini azaltır.

 4. Kemikleri güçlendirir, enerji verir.

 5. Tok tutar düşük kalori içerir.

 6. Kırmızı eti tüketmeyenlerin kırmızı et yerine tercih ettiği besinlerdendir. ( Kırmızı etin yerini tuttuğu söylenir. Protein içeriği açısından etin yerine tutar.)

 7. Karaciğer yetmezliğine iyi gelir.

 8. Böbrek taşları oluşumunu azaltır dökülmesinde yardımcıdır.

 9. Kalp çarpıntısına iyi gelir.

 10. Kötü kolesterolu düşürür.

 11. Bağırsakların rahat çalışmasını sağlar. Kabızlığa iyi gelir.

 12. Kalp ve damar tıkanıklığa ve yüksek tansiyona karşı korur.

 13. Bebeğin ve çocukların kemik gelişiminde etkili folik asit ve demir içeriği zengin olduğundan hamilelikte tüketilmelidir, çocuklara yedirilmelidir. Beyin ve sinir sistemi sağlığı için kullanılması gereken gıdalardandır.

 14. Eti az tüketebilenler veya farklı nedenlerden dolayı tüketemeyenler için kuru fasulye, nohut ve mercimek gibi bakliyatlara protein içeriklerinin zenginliği açısından ağırlık verilmesi gerekir.

Önemli Not:

 

Bu bilgiler genel bilgilendirme amaçlıdır. Tıbbi ilaç önerisi değildir. İlaç yerine geçmez.

Neyi neden tüketmeliyiz sorusunu karşılamak için internet üzerinden derlenen bilgiler ile hazırlanmıştır.

Benzer Ürünler