Bebek Tarhanası 400 gr.

İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺28,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺21,00(KDV Dahil)

Doğal Ev Yapımı Bebek Tarhanası 400gr.

Anneleri düşündük,

Tarhanamızın içine gaz yapmasın diye nohut,

Alerji yapmasın diye domates koymuyoruz...

Kış aylarının en lezzetli çorbalarından biri olan tarhananın faydaları saymakla bitmiyor.

Vitamin ve mineral açısından zengin olan tarhana çorbası, buğday unu, yoğurt, domates, biber, soğan,tarhana otu, sarımsak ve çeşitli baharatların yoğurulduktan sonra kurutulmasıyla elde edilen çok besleyici bir çorbadır.

​Mayalama yani fermantasyon sonucu elde edilen tarhana her yaş grubu tarafından rahatlıkla tüketilebilecek bir besindir.

:

Bebek Tarhanasının Faydaları:

Tarhananın faydaları saymakla bitmiyor. Özellikle bağışıklık sisteminin gelişiminin tam olması ve güçlü bir bağışıklık sistemi için bebeklik ve çocukluk döneminde alınan gıdalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Anne babalar olarak bizler evlatlarımıza sağlıklı, besleyici, faydalı gıdaları vermeliyiz ki evladımız ilerleyen yaş dönemlerinde güçlü bir vücuda sahip olsun. Bebek tarhanasının faydalarından faydalanarak bebeğimizi çocuğumuzu en iyi şekilde hayata hazırlamamız gerekiyor.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir:

Tarhananın içinde bulundurduğu vitamin ve mineraller bağışıklık sistemini güçlendirici özelliğe sahiptir. Tarhana içen bebekler ve çocukların bağışıklık sistemi daha güçlü ve dirençli olmaktadır.

Grip Ve Soğuk Algınlığına İyi Gelir:

Tarhana yapımında kullanılan sebzeler başta olmak üzere köy yoğurdu, nane ve soğanın etkisi ile grip ve soğuk algınlığına karşı çok etkilidir, adeta antibiyotik özelliği göstermektedir.

Enerji İhtiyacını Karşılar:

Gelişim çağında yer alan bebekler başta olmak üzere çocuklar bu dönemlerinde çok enerjiye ihtiyaç duyarlar. Yaşlarının vermiş olduğu özellikten dolayı çok hareketli olmaktadırlar. Hareket eden bebekler ve çocukların kaybettikleri enerjiyi aldıkları besin ve gıdalar ile takviye etmeleri gerekir. Tarhana bebeklerin ve çocukların ihtiyaç duydukları enerjiyi karşılamada etkili bir gıda maddesidir.

Sindirimi Düzenler,  Kolaylaştırır:

Bebeklerin sindirim sistemi henüz tam manası ile gelişmediği için sindirimi kolay gıda ve besinler ile beslenmeleri gerekmektedir. Tarhananın sindirimi hem kolaydır. Sindirimin kolay olmasının yanı sıra iyi bir sindirim düzenleyicidir. Tarhananın ana maddelerinden yoğurdun sindirim düzenleme özelliğinden dolayı sindirim düzenleme özelliğine sahip olan tarhana sindirim problemleri olan bebekler başta olmak üzere etkili bir gıdadır.

Çocuklar İçin Çok Besleyicidir:

Tarhana içeriğinde barındırdığı vitamin ve mineraller sayesinde başta bebekler olmak üzere çok besleyici ve doyurucudur. Bebeklerin ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin tamamına yakını belli oranlarda tarhana içinde mevcuttur. İçinde bulundurduğu vitamin ve minerallerin yanı sıra ayrıca protein bakımından da çok zengin  olan tarhana bu özelliği ile çok besleyicidir.

Kalsiyum Yönünden Zengindir:

İskelet sisteminin güçlü ve dayanıklı olması için kalsiyuma ihtiyaç duyulmaktadır. Tarhana yapımının temel gıda maddelerinden birisi olan yoğurdun kalsiyum kaynağı olduğu bilinmektedir. Bu nedenle tarhana kalsiyum yönünden çok zengindir. Bebekler başta olmak üzere çocuklar ve yaşlıların kalsiyum yönünden zengin gıdalar ile beslenmeleri önem arz etmektedir.

Kemik Güçlendirir, Kemik Gelişimine Katkı Sağlar:

Tarhana içinde bulundurduğu zengin kalsiyum nedeniyle kemik gelişimi başta olmak üzere kalsiyum gerekli olan dişlerin gelişiminde de büyük rol oynamaktadır.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.