Çilek Reçeli

Fiyat : ₺17,00(KDV Dahil)

Doğal Ev yapımı mis kokulu çilek reçeli 450 gr. Cam kavanozda

Çilek meyve olarak ne kadar seviliyorsa reçeli de bir o kadar sevilir. Yaz meyvelerinin ömrü kısadır. Bu ömrü uzatmak için meyvelerden reçel yapılır. Kahvaltılara renk katan bu reçellerden en sevileni de çilek reçelidir. Bizde pembeye çalan kırmızı rengi ile önce gözünüze sonra damağınıza hitap eden çilek reçelini en güzel çileklerden ve beyaz şeker ile yaptık. İçine birkaç damlada limon sıktık.

Çilek / Ayva / Erik Reçelimiz size artık çok yakın. Ne zaman isterseniz Çilek Reçeli kapınıza geliyor. Reçel Çeşitleri Akasya Yöresel de…

:

Mis kokulu çilek reçeli (400gr)

Beyaz şeker ile eski usul annelerimizin yöntemleri ile yapılmıştır.

Kesinlikle hiçbir katkı maddesi yoktur.

Doğal - Katkısız - Ev yapımı -Taze - ve Sağlıklı'dır.

Binbir emekle hazırlayıp, cam kavanozda sunuyoruz.

ÇİLEK REÇEL YAPIMI PÜF NOKTALARI

Çilek reçeli yapımının en önemli püf noktası küçük ve kokulu çilek almaktır. Çünkü reçelin tüm aramasını meyve oluşturur. Eğer reçeliniz bir türlü istediğiniz yoğun kıvamda olmuyorsa pişirirken bir çimdik nişasta atabilirsiniz. Nişasta çok hızlı yoğunlaşmasını ve güzel kıvam almasını sağlar.(Biz kullanmıyoruz) Ayrınca çileklerinizin şekerle bir gece boyunca beklemesi de önemlidir. Şeker sayesinde meyvenin suyu çıkar bu da reçelin tadını ortaya çıkarır. Son bir püf nokta da reçelin soğuduktan sonra kavanozlara konmasıdır. Reçelinizin küflenmemesi için mutlaka soğutup o şekilde kavanozlara doldurun.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler